"Mes esame atsakingi už tuos, kuriuos prisijaukinome..." (A. de Sent - Egziuperi)

Projekto idėja kilo 2019 metais. Tada negalvojome, kad projektas taps tęstiniu ir įtrauks vis didesnę įstaigos bendruomenės dalį. Mums tiesiog labai rūpėjo, kaip gyvena gyvūnai prieglaudose bei kodėl prieglaudos nuolat pilnėja.

Tais metais įstaigoje organizavome "Pyragų dieną" ir rinkome aukas "Penktos kojos" prieglaudos gyvūnams. Jau tada užmezgėme bendradarbiavimą su Ilgakiemyje veikiančia įmone "Žalioji banga", kuri parūpino kokybiško šunų maisto bei padėjo jį pristatyti į prieglaudą.

2022 metų lapkričio mėnesį Ilgakiemio mokykloje-darželyje vyko netradicinio ugdymo savaitė, kurios tema - "Ar draugystė - vertybė?". Ikimokyklinukai, priešmokyklinukai ir pradinukai draugystę tyrinėjo įvairiais aspektais, vienas jų - draugystė su augintiniais. Vėl buvo paliesta beglobių gyvūnų tema, bei suorganizuota GERUMO AKCIJA "AŠ TAVO DRAUGAS", į kurią įsitraukė visa įstaigos bendruomenė. Šios savaitės iššūkiu ir simboliu tapo DRAUGYSTĖS KILIMAS, kurį nuaudę 1-4 klasių mokiniai patys jį įteikė prieglaudos gyvūnams.

Tęsdami bendradarbiavimą su UAB "Žalioji banga", surinktas lėšas ir nuaustą kilimą dovanojome prieglaudai "Nojus" - Kauno gyvūnų gerovės namams. Mokiniai ne tik susipažino su prieglaudos gyventojais, jų gyvenimo sąlygomis, bet ir pradžiugino juos vedžiodami, glostydami, dalindami savo šilumą. O svarbiausia - grįžę į mokyklą, į namus skleidė žinią - "...nori šuniuko? Ar esi pasiruošęs prisiimti visą atsakomybę? Gal tavęs geriausias draugas laukia prieglaudoje!"

2023 metais gegužės mėnesį projektas pasipildė dar vienais partneriais, tai VŠĮ "Mėlynojo kryžiaus paramos fondas". Jų ir UAB "Žalioji banga" iniciatyva, Ilgakiemio mokyklos-darželio priešmokyklinukai, 1-4 klasių mokiniai, mokytojai, tėvai dalyvavo renginyje "Ką gali šunys". Renginio tikslas - parodyti vaikams kokie skirtingi gali būti šunys, kokius darbus jie gali dirbti ir, svarbiausia, mokyti vaikus atsakomybės turint namuose augintinį.

Mūsų įstaigos bendruomenė kartu su minėtais partneriais, siekia keisti Lietuvos žmonių požiūrį į naminių gyvūnų laikymą bei atsakomybių už namuose laikomus augintinius prisiėmimą.

Projekto šūkiu tapo A. de Sent Egziuperi ir jo "Mažojo princo" žodžiai: "Mes esame atsakingi už tuos, kuriuos prisijaukinome..."

Šių metų lapkritį "Draugo dienos" laikotarpiu, projektas su naujomis iniciatyvomis bus tęsiamas.

Projekto tęsinys - lapkritį, atsakomybės prisiėmimas - kasdien!

Pradinių klasių mokytoja metodininkė Rasa Gelažauskienė

2023 m. gegužė

Tekstas publikuotas „Mes esame atsakingi už tuos, kuriuos prisijaukinome…“ (A. de Sent – Egziuperi) - Lietuvos galia