Kas yra vaikystė?

Šiandien aš mačiau vaikystę.

Šie metai išskirtiniai: vaikai linksmi, tėvai nuostabūs, mokytojos išradingos. Mokytojos A. Sinkevičienė ir R. Markauskienė subūrė bendraminčių komandą ir parašė įstaigos projektėlį skirtą vaikų gynimo dienai paminėti. Į projekto įgyvendinimą buvo įtraukti visi: ugdytiniai, tėveliai ir įstaigos darbuotojai. Mokykloje-darželyje tiesiog klesti pasidalintosios lyderystės principai. Tėveliai ieškojo pačių gražiausių savo vaikučių nuotraukų. Mokytojos per veiklas kalbėjo apie vaikų teises ir pareigas. Mokytoja J. Verbylienė visoms kolegėms paruošė skaidres, kurias mokytojos naudojo pokalbiuose su vaikais. Meno vadovė J. Balsienė su vaikais mokinosi linksmų dainelių. Techninio personalo darbuotojai paruošė erdvę lauko parodai. Iniciatyvūs tėveliai pasisiūlė papuošti lauko erdves balionais, o administracija suorganizavo siurprizą - putų šou.

Birželio pirmoji diena buvo saulėta, net nesitikėjau, kad ji bus tokia įspūdinga. Iš pačio ryto vaikai, tėvai, kaimo bendruomenė ir įstaigos darbuotojai atidarė nuostabią vaikų nuotraukų parodą po atviru dangumi - "Aš laimingas. Aš protingas. Aš darbštus". Neužilgo, vaikų laukė siurprizas. Ikimokyklinukai, priešmokyklinukai ir pradinukai, pro margaspalvių balionų arką, pateko į stebuklingą sodą - muilo burbulų ir putų festivalį. Vaikų juokas, krykštavimas ir teigiamos emocijos pripildė sodo erdvę. Jie maudėsi baltame vasaros sniege, džiaugėsi akimirka, dalinosi nuotaika su draugais. Festivalis baigėsi, bet ne šventė. Vaikai persirengė, nes buvo šlaput šlaputėliai, truputį pailsėjo, suvalgė desertą ir suorganizavo koncertą sau ir savo draugams. Skambėjo linksmos dainos, judėjo nuotaikingi "traukinukai" ir sukosi šokių rateliai.

Šiandien aš mačiau vaikystę.

Kauno r. Ilgakiemio mokyklos-darželio direktorė A. Gužauskienė

2023 m. birželis

Tekstas publikuotas https://www.svietimonaujienos.lt/kas-yra-vaikyste/?fbclid=IwAR3p9476DuijtKPfld94aaIGgcqCaHJ4WhwLXsrJR-GSxOxQzdQ3XqzhKBA