"Ką išmoksi, ant pečių nenešiosi" - tinka ir mokytojams

Mokytojų darbas reikalauja vienu metu būti visų galų meistru - literatūros kritiku, matematikos virtuozu, gamtos tyrinėtoju, guodėju, konfliktų sprendėju, priemonių ruošėju, leidėju ir vartotoju ir taip toliau, toliau ir toliau... Tikriausiai šį sąrašą būtų galima tęsti be pabaigos. Dirbant šį darbą labai svarbu nepamiršti paklausti savęs klausimo - KAIP NEIŠEITI IŠ PROTO? Todėl, buvome nepaprastai laimingi, kai mūsų įstaiga laimėjo ERASMUS+ akreditaciją, kurios vienas iš tikslų - auginti jaunų ir patyrusių pedagogų profesinių kompetencijų galias bei skatint jų sinergiją.

Kūrybinė ERASMUS+ komanda pasidalinusi į dvi grupes išvyko į kursus vykusius Berlyne ir Barselonoje, kurie padėjo mums surasti būdus, kaip iš proto NEIŠEITI. Berlyne vykę mokymai supažindino su dėmesingo įsisąmoninimo, daugiau žinomo kaip Mindfulness paslaptimis, padedančiomis net ir pačioje kritiškiausioje situacijoje rasti vidinių resursų pasiekti aukščiausio lygio ZEN ramybę. Barselonoje vykę mokymai išmokė atskirti atsparumo ir gerovės SVARBĄ ir BŪTINUMĄ ne tik pedagogui, bet ir kiekvienam siekiančiam vidinio tobulėjimo. Buvo nepaprastai gera pasidalinti "slaptuoju receptu" ir įgytomis žiniomis su kolegėmis! Kam gi nebūtų įdomu sužinoti, kaip vienu metu ne tik taikyti visas 4 klasės sienas, bet ir sugebėti medituoti ir kartoti saviįtaigos (affirmations) frazes - Aš esu mylima, aš esu reikalinga, aš esu svarbi... Kolegių susidomėjimas, įsitraukimas ir žibančios akys parodė, jog "užkrėtėme" savo patirtimis ir galėsime perduoti estafetę kitoms nuotykių ieškotojoms.

Finansuojama Europos komisijos. Projekto numeris - Nr.2023-1-LT01-K121-SCH-0001122989

Spec. pedagogė Ieva Grabliauskienė

2024 m. vasaris