Dailės-technologijų STEAM pamoka 3-oje klasėje (tęsinys)

Spalio 26 d. 3-iokai tęsė STEAM veiklą su bulvėmis. Tai kaip gi bulvė susijusi su klijais? Prisiminę praeitą pamoką apie krakmolo išgavimą iš bulvių, mokiniai bandė spėti, kad gaminant klijus naudojamas krakmolas. Jeigu tai ekologiški klijai, tai tikrai tiesa. Bet mes bandome susieti bulves su sausais įprastais klijais, kuriuos naudojame kasdien. Jie nėra ekologiški. Tuomet išsikėlėme hipotezę, kad „su virta bulve (virta su lupyne) galima priklijuoti popierių prie popieriaus“.

Nulupę virtas bulves, bandėme prie popieriaus lapo priklijuoti paveikslėlį. Ir ką jūs manote?  Hipotezė pasitvirtino. Paveikslėlis prilipo.

Paveikslėlyje buvo pavaizduotas augalas – bulvė. Su visomis dalimis. Kas tie pomidoriukai šalia bulvės žiedų? Vaikai nustebo, kad tai bulvės augalo vaisius, kuris yra nevalgomas. O valgomoji bulvės dalis - tai stiebagumbiai užaugantys žemėje.

Maždaug pusei klasės vaikų virta bulvė buvo laaabai skani su žemaitišku kastiniu.

Pradinių klasių mokytoja metodininkė Rasa Gelažauskienė

2022 m. spalis