Gera dalintis gerumu

Kauno r. Ilgakiemio mokykloje-darželyje lapkričio 7-11 dienomis vyko netradicinių veiklų savaitė „Ar draugystė – vertybė?“, kurios metu darželio ugdytiniai kalbėjo apie draugystę, pynė apyrankes draugams, gamino draugystės pyragus, piešė paveikslėlius. Pradinių klasių mokiniai pamokų ir pertraukų metu aktyviai įsitraukė į mokytojų pasiūlytas veiklas: “Pasikalbėkime abu“, “Skaitykime kartu“, „Parašyk, nupiešk draugui“, „Pagamink draugui apyrankę“, „Konstruokime drauge“. Mokytojos netradicinei veiklai taikė fenomeno ir mąstymo žemėlapių metodus. Vaikai tyrinėjo draugystę įvairiais aspektais, vienas iš jų – draugystė su augintiniais. Buvo paliesta ir beglobių gyvūnų tema, bei suorganizuota GERUMO AKCIJA „AŠ TAVO DRAUGAS“. Ypač didelio mokinių susidomėjimo ir įsitraukimo sulaukė Draugystės kilimo audimas. Vaikai žinojo – tai bus dovana keturkojams draugams. Ir mums pavyko – nuaustas didelis, spalvotas ir šiltas kilimas.

Idėja aplankyti Garliavoje įsikūrusių Gyvūnų gerovės namų „Nojus“ keturkojus gyventojus gimė per lietuvių kalbos pamoką skaitant O. Jautakės tekstą „Rastinukas“. Nusprendėme būtinai ten nuvykti ir nuvežti dovanų. Į šią socialinę akciją „Aš tavo draugas“ įtraukėme visą Ilgakiemio mokyklos-darželio bendruomenę. Prie akcijos prisijungė ir mūsų įstaigos socialiniai partneriai UAB „Žalioji banga“. Už suaukotas lėšas buvo nupirktas kokybiškas maistas, kurio labai reikia mažiesiems keturkojams draugams.

Į „Nojų“ nuvykę mokiniai, pradinių klasių mokytojos ir direktorė A. Gužauskienė buvo šiltai priimti įstaigos darbuotojų ir vadovės. Mokyklos delegacijai buvo organizuota ekskursija. „Nojaus“ darbuotoja papasakojo kelias istorijas apie šuniukus ir kaip jie atsidūrė Gyvūnų gerovės namuose. Vaikai ir suaugusieji turėjo galimybę pamatyti ir pajusti, kaip jaučiasi žmogaus paliktas, išduotas augintinis. Vieni vaikai norėjo pasiimti bent vieną šuniuką ir parsivežti namo, kiti klausė, kodėl žmonės taip pasielgia atsikratydami savo augintiniais. Kiti tylėjo – galvose buvo daug minčių, daug klausimų, į kuriuos atsakyti galėtų tik palikęs savo augintinį žmogus.

Mokiniai įteikė „Draugystės kilimą“, perdavė lauktuves ir palinkėjo, kad kuo daugiau keturkojų surastų savo šeimas, kuriose galės dalintis šiluma ir ištikimybe.

Mes labai tikime, kad artėjančios šventės – stebuklų metas. Kad bent keli „Nojaus“ globotiniai šias šventes sutiks su tikraisiais savo šeimininkais, kad turės šiltą guolį ir sotaus maisto. Padėkime šiam stebuklui išsipildyti.

Rima Budreckienė, Kauno r. Ilgakiemio mokyklos-darželio vyresnioji mokytoja

2022 m. lapkritis